Kalendarz
Październik 2005
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwum
 • Wszystkich wizyt: 66808
 • Dzisiaj wizyt: 1

Wybory prezydenckie 2005 (II tura)

Ha!

wpis 653

35 Odpowiedzi na Wybory prezydenckie 2005 (II tura)

 • syva-sininen mówi:

  no tak.
  gdyby trochę więcej ludzi swe opasłe tyłki ruszyło to wynik byłby zapewne inny.

  co z twoimi wpisami w indeksie? :> czytałam poprzednią notkę na niedługo przed twoim wpisem u mnie; co za synchronizacja ;]

 • Monolith mówi:

  My Polacy zawsze musimy wszystko spierdolić… „właśnie dzięki takim ludziom jak Ty…” (Wojewódzki) ;) Na szczęscie wypierdalam z tego kraju!
  Jak zwykle biedota i prymitywizm wygrała z resztą.
  Wstyd…wstyd…wstyd.

 • rege --> Mono mówi:

  no…………i to jest metoda…;)

 • (: mówi:

  Dzięki temu, że „trochę więcej ludzi swe opasłe tyłki ruszyło” mamy właśnie taki a nie inny wynik. Jupi! ;) Pozdrawiam. :)

 • ph' 9 mówi:

  ss:
  Gdyby wynik był inny, nie pisałbym triumfalnego (tryumfalnego?) „Ha!” :-)
  A co do indeksu… Spokojnie, spokojnie… 3 listopada idę do WKU. Do tego czasu wszystko się wyjaśni.

 • ph' 9 mówi:

  M:
  Całe szczęście, że stało się tak, jak się stało. Wreszcie jest szansa, że w kraju coś się ruszy i nie trzeba będzie brać ogona pod siebie i „wypierdalać”. Jest szansa na to, że Polska wreszcie przestanie siedzieć cicho i tylko przytakiwać… Raz USA, jak trzeba jechać do Iraku, raz Niemcom, jak trzeba zgodzić się na niekorzystne ustawy w Brukseli, raz Francji, kiedy okazuje się, że ta nie zgadza się z budżetem UE, raz Rosji, gdy w grę wchodzi gazociąg. Nie mówiąc o tym, że jest wreszcie szansa rozpiździć komuchów na cztery strony świata! Innymi słowy… Ja w końcu po wyborach mam powód do radości (do tej pory najczęsciej moje partie, moi kandydaci – z wyjątkiem Kropiwnickiego – przegrywali) i będę z tej radości korzystał, jako że jest to uczucie do tej pory w pewnym stopniu mi obce. :-)
  Na dodatek dochodzi osobista satysfakcja, że pomimo tego, iż media (TVN, GW i inne) już dawno wybrały prezydenta, naród pokazał, że w dupie ma manipulacje pieprzonych pismaków i wciąż posiada własne, rozsądne zdanie. Że nie daje sobie wmówić, iż zachowanie status quo, wybranie tak oschłego i małowyrazistego prezydenta, jak ten, który był do tej pory… Prezydenta, który gwarantowałby, że nic się nie zmieni, to dobry wybór.
  Uff… :-)

 • ph' 9 mówi:

  B:
  Druga jesteś. ;-) Dotychczas większość znajomych „utuskuje” na to, że nie wygrał Tusk. ;-)

 • ph' 9 mówi:

  I jeszcze jedno…
  VIVA LA REVOLUCIÓN, PUTA EVOLUCIÓN! ;-)

 • sa mówi:

  „naród pokazał, że(..)wciąż posiada własne, rozsądne zdanie” Piotruś, Piotruś…czy te ost.2 tygodnie i ost.wynik to przypadkiem nie własne zdanie ladamomentwicemarszałka Leppera, a nie narodu?

 • sa mówi:

  ale co tam…teraz przynajmniej wiem, jak wytłumaczyć rodzicom mój także plan ‚wypierdolenia’:D

 • Monolith mówi:

  Dokładnie. Dokładnie cały Lepper. Postawić się to może każdy z tych wymienionych krajów, ale nie my. Jak tak dalej pójdzie gazu i prądy z Rosji mieć nie będziemy, auta z Niemiec zdrożeją, a wino będziemy pić tylko jakości Arizony i Damy Pikowej.
  „…Wolność to nie dowolność moi drodzy” ŻS ;)
  Faktem jednak jest, że Tusk to dupa, bo jeśli chciał wygrać powinien stosować te same wieśniackie metody jak inni. Kulturą i patriotyzmem nie wygrywa się wśród buraków.
  O walorach estetycznych „Pierwszej Pary” nawet nie wspomnę. :(

 • ph' 9 mówi:

  sa:
  A gdyby wynik był inny, powiedziałabyś, że jest on rezultatem „rozsądnego zdania narodu”? Czy może raczej byłby to rezultat zdania wszelkiego rodzaju namaszczaczy Tuska na prezydenta? Począwszy od Kwaśniewskiego, a skończywszy na Pochanke z TVN24?
  Ja tam się cieszę, że mimo nagonki, ludziska dobrze wybrali. :-) Że mieli w dupie, że pseudo-inteligencja uważa, że „nie wypada” głosować na Kaczyńskiego i pokazali „własne, rozsądne zdanie”. O!

 • sa mówi:

  nie powiedziałabym, bo wstydzę się troszeczkę tak na forum kłócić;-)

 • (: mówi:

  Po co się kłócić? :) Piotrek ma rację! ;) Podpisuję się pod tym, co napisał. ;)

 • (: mówi:

  Ad. do ostatniej wypowiedzi… Troche znajomości faktów, troche pomyślunku i jednoznacznie widać, jak Tuseczek marnie wygląda przy profesorze Kaczyńskim. Choć pozory mogą mylić. Ale przecież najważniejsze jest to, co niewidoczne. I część chyba to w końcu zrozumiała. Pozdrawiam. (:

 • rege mówi:

  ‚jak Tuseczek marnie wygląda przy profesorze Kaczyńskim’ – ROTFL!

 • rege mówi:

  Gdy przyjdą podpalić twój dom,
  Ten w którym mieszkasz, Polskę,
  Gdy cię zaatakuje na władzę chory
  Duet bliźniaczy „Kaczory”,
  Nie milcz jak grób. Czas bić w dziób!
  Mistrz z Czarnolasu sypnąłby jak z rękawa:
  Wielkie mi uczyniłeś pustki w domu moim,
  Mój drogi narodzie, tym wahaniem swoim.
  Czy nie boisz się, że braci zgrana paka
  Podzieli czwartą Rzeczpospolitą
  Po pół na bliźniaka?
  Wielki Adam też nie siedziałby bezczynnie:
  Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu,
  Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi,
  Tylko mu ta benzyna po sześć złotych szkodzi,
  I te dziury w jezdniach, w które wpadają koła.
  Jedźmy, nikt nie woła.
  Przerwa-Tetmajer z troską składałby rymy:
  Mów do mnie jeszcze, ludzie nas nie słyszą

 • Niemcy kontra Żydzi ;-) mówi:

  „Kandydat żydomasonerii Donald Tusk, popierany przez Niemców i neoliberalne żydostwo (także światowych syjonistów) przegrał w wyścigu o fotel prezydenta Polski z Lechem Kaczyńskim, kandydatem prowadzącym politykę umiarkowanego narodowego konserwatyzmu. I stało się dobrze, albowiem Tusk służył jawnie pewnym wąskim grupom oligarchów, chcąc utrzymać tzw. „wolność” czyli bezkarność ich poczynań wobec zniewolonego polskiego narodu. Wolność ta miała by polegać na tym, że przedsiębiorcy ustalali by sobie wysokie dochody, ograniczając jednocześnie dochody swoim pracownikom (czytaj niewolnikom). Nie dziwi nas zatem, że otrzymał on poparcie od najbardziej zażydzonych, Partii Demokratycznej i Socjaldemokracji Polskiej Bermana-Borowskiego. Berman-Borowski, „prawy człowiek na lewicy” okazał się w rzeczywistości skurwioną dziewicą prawicy. Żydówka Bochniarz natomiast wzywała swoich współbraci do głosowania na Tuska, żeby Polska nie była ani wolna, ani solidarna tylko „nasza”, czyli ich.
  Tusk przegrał tak wysoko także dlatego, że człowiek lewicy Stolzman-Kwaśniewski udzielił mu poparcia, a tzw. „lewica” jak wiemy była prowadzona na sznurku przez liberałów z Unii Wolności i nie miała swojego programu. Polityka SLD była taka jak Tuska, kto płaci ten dostaje. Tusk ponadto w ostatnim etapie kampanii wyborczej okazał się człowiekiem bez zasad, nerwowym i agresywnym i to go też zgubiło. Nieodzowną przysługę dla PiS-u zrobił jacek Kurski i TVP, ujawniając, że dziadek Tuska w czasie wojny zmieniał fronty w zależności od tego, kto uzyskuje przewagę. Wyborcy słusznie ocenili, że Donald odziedziczył to genetycznie. Mnie zastanawia jednak, dlaczego media tak ochoczo zaczęły interesować się korzeniami Tuska i studiowały przed wyborami dzieje jego przodków, gdy tymczasem o ojcu Kwaśniewskiego, oficerze NKWD, przez dziesięć lat prezydentury Kwaśniewskiego nic nie było podawane do publicznej wiadomości i dzieje te okryte były ścisłą tajemnicą. Zostawmy to jednak na inne rozważania. Należy zwrócić uwagę, że Tusk wygrał nad Kaczyńskim znacząco w Opolskim, gdzie jak wiadomo zamieszkuje najwięcej mniejszości niemieckiej i w pomorskiem, skąd wywodzi się kaszub (prusak) Tusk.
  Lech Kaczyński wygrał miażdżąco za to dlatego, że był politykiem prospołecznym, opowiadającym się za równym traktowaniem wszystkich obywatel i przeciwko „wolności” dla bogatych. W 1991 roku Jarosław Kaczyński był moim ulubionym politykiem i w pewnym sensie nie zawiodłem się na nim do dziś.
  Politycy sprawujący władzę w Polsce muszą pamiętać jednak, że społeczeństwo polskie biorąc pasywny udział w wyborach parlamentarnych okazało nieposłuszeństwo obywatelskie wobec władzy i 60 procent Polaków nie udzieliło parlamentowi mandatu do sprawowania władzy, a 50 procent żadnemu kandydatowi na prezydenta. Jest to duża siła i znaczący elektorat, który może się dopiero zorganizować. Jeśli Kaczyńscy będą kontynuować zasadę ostatnich szesnastu lat, że stanowisko polskiego MSZ musi sprawować Żyd i desygnuje na nie Ludwika Dornbauma, to społeczeństwo polskie szybko się może przebudzić”. ;-)

 • Karolajna mówi:

  Reguniu a gdzie podałeś źródło z którego rzeczone fragmenty czerpałeś …kurwa??;-) To sie pisze, że Kubuś Wojewódzki w „Metrze” parafrazuje kanony polskiej poezji:P:D

 • sa mówi:

  „najważniejsze jest to co niewidoczne”…no to może jednak kaczory mają jakiś rozsądny program :-)

 • ph' 9 mówi:

  Tak, jakby odezwał się „syndrom Unii Wolności” sprzed 12-tu lat. :-)
  Wtedy, w dzień po wyborach, „wszyscy” opowiadali, że głosowali na UW, a wygrało SLD. A teraz? Niby „wszyscy” na kandydata mediów, a wygrywa Kaczyński. :-)

 • Simon mówi:

  „Kaczyński przedstawia swój program w sejmie, kolejno wymienia postulaty ‚..chciałbym stworzyć 3 mln
  mieszkań, ograniczyć inflację, ale jednocześnie zwiększyć wydatki publiczne,
  wprowadzić nieodpłatne
  kształcenie dla wszystkich studentów, 2 krotnie zwiększyć emerytury i renty
  a jednocześnie ograniczyć
  dziurę budżetową ..(…)’ Nagle wypowiedź przerywa głoz z sali :
  - Panie Kaczyński, tak to tylko Panu w Erze dopasuja”

  Mam tylko nadzieje, że wszystkich obietnic wyborczych nie ma zamiaru realizować i ż e porozumienie z ‚Samą-broną’ było tylko posunięciem taktycznym :)

 • ph' 9 mówi:

  Oczywiście, że to było strategiczne posunięcie. Teraz wyciągnie rękę do PO i wszystko wróci do normy. :-/ Choć PO zaczyna się stawiać i coraz bardziej przypomina te partie, na które do tej pory ‚psioczyła’. :-)

 • Myje - Gary mówi:

  Chmm, no co zmieniamy hymn na ” kaczuszki” i kaczkę w godle.

 • ph' 9 mówi:

  Szczęście, że komiks „Kaczor Donald” nie stał się konstytucją. ;-)

 • SebastiĘ mówi:

  Tak się w poniedziałek przejąłem tą niechlubną wygraną, a teraz po dwóch dnich mam to już wszystko w dupie. I tak się niewiele zmieni. Jednak teksty o Żydach i Niemcach to kompromitacja dla tych osób, dla naszego narodu i dla cywilizacji europejskiej od 2000 lat walczącej o równość!!!
  „Radio maRyja” czy „Nasz dziennik”?

 • ph' 9 mówi:

  Grupa dyskusyjna. ;-)

 • rege --> Karolajna mówi:

  sory…a może on na Prezydenta?!

 • ph' 9 mówi:

  Wolałbym Batmana! ;-)
  Pięć lat temu, zebrano pod jego kandydaturą wymaganą ilość podpisów, ale PKW nie zgodziła się na jego start. ;-)

 • zasuplana-ika mówi:

  Cóż to za Ha? Czyzby radosne ;)

 • ph' 9 mówi:

  Oczywiście! :-)

 • IKA mówi:

  Pfy, Polska ta nasza jest cala rozpieprzona i tak bedzie dalej – chyba, ze nastapi CUD na lepsze:/

  Moim zdaniem to nic sie nie zmieni(chyba?), zmienilo sie tylko nazwisko Prezydenta;D

 • Simon mówi:

  Cholera, cholera, cholera…
  Ciekawy jestem, czy nie masz, w tym momencie, czkawki po tym „Ha!”?

  I nie pytam wcale, żeby powiedzieć „…a nie mówiłem?” – bo nie mówiłem. Bez najmniejszego cienia satysfakcji, bo właśnie czkam. Mam nadzieje, że widzisz, to szerzej niż ja i jest tam, chociaż nutka optymizmu.

 • Brat Elekt mówi:

  TUSKie – trudno dostępne w Rzeczpospolitej

  :-)

 • Simon mówi:

  Brat Elekt: Kto jeszcze kandydował na stanowisko brata i czym przekonałeś wyborców? ;)

  Jak nie kiełbasa wyborcza, to może flaszka? ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>